14.11.2017 16:00 | Sex

Kedy sú vydaté ženy najnáchylnejšie k nevere?

Miláčik, je to úplne inak ako to vyzerá. To len susedov syn prišiel na doučovanie z angličtiny.
Miláčik, je to úplne inak ako to vyzerá. To len susedov syn prišiel na doučovanie z angličtiny.
Zdroj: iStockphoto
Americkí sexuológovia tvrdia, že v živote vydanej ženy nastane obdobie, kedy je k nevere viac ochotnejšia. A nie je to v pomyselnom prvom kritickom bode tri roky po svadbe, ale až po dvojnásobne dlhej dobe.

Až medzi šiestym a desiatym rokom života majú ženy najväčšiu chuť na zálety a zajačie úmysly. Pokiaľ manželstvo desať rokov prežije, žena sa väčšinou vráti k vernosti. A samozrejme tiež platí, že nie každá žena po nevere v dlhodobom vzťahu túži, a mnohé možno aj túžia, ale nikdy sa k realizácii svojich túžob neodhodlajú. Každopádne ale medzi šiestym a desiatym rokom vzťahu inklinujú ženy k nevere podstatne viac. Teória o siedmom kritickom roku po svadbe sa teda možno opiera o túto vyššiu pravdepodobnosť nasadiť partnerovi parohy.

Pritom autori štúdie, ktorú publikovali v odbornom časopise Sexual Research, dodávajú, že u mužov sa žiadne špecifické časové obdobie nedá uviesť. Muži sú pohlavím, ktoré podvedie partnerku hocikedy počas vzťahu. Len po jedenástom roku manželstva sa ich túžba po nevere slabo zvýši v porovnaní s inými obdobiami vzťahu.

Čítajte ďalej