16.1.2018 14:00 | Macho

Tenisky s takýmto bonusom by privítali v každom meste

BVG x adidas EQT Support 93/Berlin
BVG x adidas EQT Support 93/Berlin
Zdroj: sneakernews.com
Nové tenisky, ktoré sa 16.1.2018 začínajú predávať v Berlíne, budú slúžiť aj ako lístok na miestnu mestskú hromadnú dopravu. Neobvyklý nápad vzbudil značnú pozornosť.

Niektorí záujemcovia o jeden z 500 špeciálnych párov už od nedeľného večera stoja vo fronte pred dvojicou berlínskych obchodov, kde sa budú predávať. Tenisky stoja 180 €, pričom bežné celoročné predplatné na mestskú dopravu stojí najmenej na 728 €. Ľudom, ktorí Berlín pravidelne navštevujú, môžu nové Adidas-ky už na prvý pohľad pripomenúť MHD. Časť vzoru na nových teniskách totiž kopíruje tradičný poťah v miestnom metre. To najzaujímavejšie na celej topánke sa ale ukrýva na jej jazyku, kde sa nachádza celoročný cestovnýlístok.

Ako ale zdôrazňuje dopravný podnik, lístok platí len vtedy, keď má cestujúci obuté obe tenisky. Keby ich mal napríklad iba so sebou v škatuli a zastavil ho revízor, platil by pokutu. To isté by sa stalo, pokiaľ by mal na sebe iba jednu topánku. Lístok v podobe tenisiek síce nebude platiť na prímestské dráhy, ktoré sú v Berlíne dôležitou súčasťou verejnej dopravy, bude s ním ale možné cestovať autobusmi, električkami a metrom, takže sa aj  tak v pomere k ďalším možnostiam celoročného predplatného oplatí.

Lacnejšie cestovné však nie je jediným dôvodom, prečo sa pred obchodmi už vopred tvorili rady. Mnoho čakajúcich tenisky vyrábané v podobných limitovaných edíciach zbiera, ďalší veria, že sa im ich na internete obratom podarí predať oveľa drahšie.

Čítajte ďalej