22.1.2018 16:00 | Sex

A predsa sa dá zväčšiť! Lekári sľubujú malý zázrak

Spokojná?
Spokojná?
Zdroj: iStockphoto
Pomocou kmeňových buniek dokážu plastickí chirurgovia zväčšiť ženám prsia alebo spevniť zadok. Zákrok je možné využiť aj u mužov. A v úprave orgánu, na ktorom im asi najviac záleží – na penise.

Operácia ale sľubuje skoro zázrak. Pomocou kmeňových buniek prirodzene zväčšia penis až o osem centimetrov. Zákrok ale nepatrí medzi tie lacné, neprepláca ho poisťovňa a muža stojí v prepočte 5900 €. Spoločnosť StemProtect z anglického Nottinghamu, ktorá ho začala ponúkať, tvrdí, že sa jedná o nový vek plastickej chirurgie.

Lekári najprv odoberú kmeňové bunky z tukového tkaniva brucha, tie potom laboratórne ošetria a vpravia do penisu. Čím viac tuku do penisu lekár dostane, tým viac je ho možné zväčšiť. Paradoxne tiež platí, že čím väčší  penis pred zákrokom je, tým viac sa dá zväčšiť. Pritom nedochádza k odumieraniu týchto tukových buniek a ich vyplavovaniu do krvného riečiska, ako v prípade iných zákrokov. Operácia má tak trvalý a prirodzene vyzerajúci účinok. „. Ľudia si dnes dobre uvedomujú, že to prírodné je lepšie, ale v rovnakej chvíli chcú vzhľad zmeniť za každú cenu. Tento výsledok je niečo, čo môžu kmeňové bunky naozaj ovplyvniť, rastúce tkanivo z vlastných buniek, ktoré telo neodmietne ako cudzorodé,“ tvrdí Mark Hall zo spoločnosti StemProtect.

Čítajte ďalej