7.2.2018 10:10 | Zaujímavosti

Na toto si dajte pozor: Aj obyčajná banalita môže zvýšiť riziko rakoviny pažeráka

Pozor na pitie horúcich nápojov.
Pozor na pitie horúcich nápojov.
Zdroj: iStockphoto
Pitie nápojov s teplotou vyššou ako 65 ° C zvyšuje riziko rakoviny pažeráka.

Sŕkanie horúceho čaju, kávy či vývaru môže byť v zimných mesiacoch príjemné. Ale ak má tekutina teplotu vyššiu ako šesťdesiatpäť stupňov Celzia, môžete si zarobiť na problém. Horúce nápoje i pokrmy totiž v pažeráku zvyšujú riziko rakoviny až päťkrát. Najhoršie je to u fajčiarov a konzumentov alkoholu.

"Hoci u týchto osôb je toto riziko päťkrát vyššie, aj u jedincov, ktorí nefajčia a nepijú alkohol je riziko podstatne vyššie," tvrdia autori z Číny.

V Ázii je rakovina hltana a pažeráka veľmi častá práve kvôli kultúre pitia vrelých čajov a polievok. V Európe ľudia predsa len dokážu piť nápoje s teplotou nižšou, ale čaj sa bežne konzumuje pri teplote okolo sedemdesiatich stupňov Celzia.

Podľa odborníkov narušuje horúci nápoj ochrannú vrstvu výstelkových buniek pažeráka a robí ich náchylné k rôznym toxínom. To vysvetľuje, prečo sú fajčiari a konzumenti alkoholu ohrození viac. Avšak v čase, keď sa nie je možné vyhnúť toxínom zvonku, je ohrozený úplne každý.

"Čaj, jeden z najkonzumovanejších nápojov na svete, zvyčajne sa pije pri vyššej teplote... Hoci niekoľko štúdií preukázalo, že tlmí vývoj a rast nádorov tráviaceho traktu, poškodenie sliznice pažeráka horúcimi nápojmi a jedlami môže naopak vznik nádoru podporovať," uviedol doktor Ťün Lv z Pekinskej univerzity.

Čítajte ďalej