9.2.2018 10:15 | Zaujímavosti

Pivo je zdravšie než víno: Má to však háčik

Nová štúdia priniesla prekvapivé poznatky o pití piva.
Nová štúdia priniesla prekvapivé poznatky o pití piva.
Zdroj: iStockphoto
Výťažok z chmeľu je mnohonásobne účinnejším antioxidantom ako resveratrol z vinnej révy.

Pivári by mohli oslavovať. Chmeľové šišky používané na výrobu piva obsahujú veľmi účinný antioxidant zo skupiny polyfenolov. Je viacnásobne účinnejší ako resveratrol z bobúľ modrých odrôd viniča (červeného vína). Je tu však niekoľko ale. Hoci má silné antioxidačné účinky, je prevenciou proti rakovine i starnutiu a vedci teraz dokázali, že je aj prevenciou proti cukrovke, má tiež silné estrogénne účinky. Funguje teda ako ženský pohlavný hormón, a pre muža je preto nevhodný.

Spomínanou látkou je xanthohumol, ktorý se metabolizuje na silne estrogénny derivát 8-prenylnaringenin. Obe látky patria medzi prenylflavonoidy zo skupiny polyfenolov - veľmi účinné antioxidanty, ktoré spomaľujú starnutie, potláčajú zápaly a pomáhajú predchádzať rakovine. 8-prenylnaringenin má práve silné estrogénne účinky. Vo vyšších dávkach pôsobí ako ženské pohlavné hormóny.

Do piva sa dostáva množstvo týchto chmeľových polyfenolov, a práve extra chmelené pivá sú kvôli tomu vhodnejšie skôr pre ženy a muži by sa im mali vyhýbať. Chmelové polyfenoly môžu vyvolávať (pri vysokej konzumácii) rast pŕs, tuku a tiež neplodnosť.

Vedci z Oregnu ale zistili, že deriváty xanthohumolu - konkrétne dihydroxanthohumol a tetrahydroxanthohumol - sa nemenia na estrogénny 8-prenylnaringenin, a sú veľmi silnou prevenciou typu 2 diabetes u ľudí, ktorí sa stravujú hriešne a prijímajú príliš tučné a na sacharidy bohaté jedlá.

Oba deriváty xanthohumolu totiž zvyšujú citlivosť tkanív voči inzulínu a zlepšujú funkciu hormónu leptínu, ktorý spôsobuje odbúravanie tukov a potláča hlad.

Inými slovami, podávanie týchto látok môže fungovať ako účinná prevencia proti cukrovke a ďalších civilizačných chorôb. Pivári by ale jasať nemali. Xanthohumol v pivách ich mení skôr na ženy. Nadbytočný príjem u žien zvyšuje zasa riziko rakoviny prsníka.

Čítajte ďalej