13.2.2018 10:00 | Zaujímavosti

Životnú partnerku nehľadajte cez zoznamku: Zamerajte sa na toto!

Vážny vzťah si skôr nájdete na večierku ako cez zoznamku. (Ilustračné foto)
Vážny vzťah si skôr nájdete na večierku ako cez zoznamku. (Ilustračné foto)
Zdroj: iStockphoto
Životnú lásku stretneme skôr na párty kamarátov ako v práci či na zoznamke.

Možnosťou, ako sa zoznámiť, nie je len surfovanie na zoznamkách, ktorých internet a mobilné aplikácie ponúkajú tisíce. Stretnúť toho pravého či tú pravú môže človek napríklad na večierku, kam ho pozvú známi a priatelia. Tento spôsob zoznámenia končí častejšie manželstvom či dlhodobým vzťahom než práve zoznámenie na internete či pomocou aplikácie.

Vyplýva to z prieskumu britskej spoločnosti National Rail, ktorá vyspovedala dvetisíc mužov a žien. Z analýzy vyplýva, že každý štvrtý Brit stretol manžela či manželku na večierku, kam bolo pozvaných niekoľko neznámych tvárí. Každý piaty Brit potom žije s niekým, koho stretol v zamestnaní.

Z prieskumu tiež vyplýva, že sa pomerne zmenil aj prístup k sťahovaniu sa za novým vzťahom. Kým v minulosti väčšinou ženy opúšťali domov a odchádzali za mužmi, dnes sú muži oveľa ochotnejší odsťahovať sa z domova a nájsť si lásku ďaleko od neho.

"Každý druhý muž je ochotný odsťahovať sa niekam ďaleko kvôli vzťahu, zatiaľ čo dve tretiny žien to odmietajú," cituje výsledky prieskumu denník The Independent.

One and only.
Čítajte ďalej