14.2.2018 10:10 | Sex

Chlapi, na tieto ženy si dajte pozor: Podvádzajú najčastejšie!

Menej atraktívne ženy podvádzajú podľa prieskumu častejšie. (Ilustračné foto)
Menej atraktívne ženy podvádzajú podľa prieskumu častejšie. (Ilustračné foto)
Zdroj: iStockphoto
Podľa aktuálnej štúdie podvádzajú neatraktívne ženy častejšie svojich partnerov.

Človek by si myslel, že keď má menej atraktívneho partnera, nehrozí mu, že ho podvedie. Neplatí to však v prípade žien. Sexuálne málo príťažlivé manželky totiž podvádzajú partnerov častejšie ako sebaisté krásavice. Môže za to práve sebavedomie. Čím slabšie ho žena má, tým skôr podľahne nevere.

Psychológovia z Florida State University sledovali dve stovky manželských párov, všímali si ich vek, sexuálnu príťažlivosť a spokojnosť s pohlavným životom v manželstve. Zamerali sa na ich správanie v manželstve v priebehu 3,5 roka a zaujímala ich hlavne nevera.

Nikoho príliš neprekvapilo, že z analýzy výsledkov vyplynul vzťah medzi vekom a neverou. Čím boli účastníci výskumu mladší, tým skôr sa dopúšťali nevery. Neverní si boli tiež jedinci, ktorí neboli vo vzťahu spokojní.

Prekvapením bol však vzťah medzi spokojnosťou vo vzťahu a neverou. Nevier sa totiž častejšie dopúšťali tí jedinci, ktorí boli so sexom v manželstve spokojnejší. "To naznačuje, že majú pozitívny postoj k sexu vo všeobecnosti a vyhľadávajú ho aj mimo vzťahu bez ohľadu na to, ako sa v tom vzťahu cítia," tvrdia autori.

Najväčším prekvapením výskumu bolo, že častejšie podvádzali manželov ženy, ktoré boli menej atraktívne a ktoré si to aj uvedomovali. Ale muži, ktorí považovali manželku za málo atraktívnu, boli nevernejší tiež.

Neatraktívni muži a atraktívne manželky boli neverní najmenej.

Muži, ktorí pred uzavretím manželstva často striedali partnerky, sa v ňom dopúšťali nevery častejšie ako menej sexuálne skúsení muži. U žien to ale bolo naopak. Pred manželstvom vybúrené ženy boli vo vzťahu vernejšie.

Happy man chatting on his mobile phone
Čítajte ďalej