15.5.2018 16:00 | Macho

Hrsť vlašských orechov denne je dobrou prevenciou rakoviny ...

Zdroj: iStockphoto
Vlašské orechy patria k najzdravším semenám, ktoré človek môže konzumovať. Sú bohaté na mastné kyseliny, kvôli ktorým sú síce energeticky veľmi bohaté, ale tieto kyseliny pôsobia v tele priaznivo

Znižujú hladinu nezdravého cholesterolu v krvi, prospievajú cievam a aj baktériam v črevách. Tým zlepšujú črevnú mikroflóru a sú aj prevenciou nádorového ochorenia hrubého čreva a konečníku. Hoci sú vlašáky veľmi bohaté na tuky, iba 80 percent z celkového obsahu v nich sa vstrebáva do krvi. Zvyšok spracujú baktérie. A tuky, ktoré sa do tela vstrebávajú, patria k tým prospešným mastným kyselinám pozitívne pôsobiacim na obehovú sústavu, mozog a metabolizmus.

Vedci z Illinois najnovšie zistili, že vlašské orechy nielenže zlepšujú skladbu mikroflóry, ale aj znižujú produkciu druhotných žlčových kyselín, ktoré sa tvoria väčšinou práve v črevách a ktorých zvýšená produkcia súvisí  s rakovinou hrubého čreva. „Druhotné žlčové kyseliny boli preukázané vo zvýšenej miere u jedincov s vyššou mierou rakoviny hrubého čreva a konečníku. Môžu poškodzovať bunky vnútri žalúdočno – črevnej sústavy a tieto druhotné žlčové kyseliny vytvárajú mikróby. Pokiaľ dokážeme znížiť produkciu druhotných žlčových kyselín v črevách, môžeme tiež pomôcť ľudskému zdraviu,“ tvrdí profesorka Hannah Holscherová z Illinoiskej univerzity.

Čítajte ďalej